دین جاویدان
قالب وبلاگ

١-معاد و جهان پس از مرگ

آیا مرگ دردناک است؟ روح چیست؟ آیا با پوسیدن بدن، روح باقى مى ماند؟ عالم پس از مرگ چگونه است؟ آیا مسائل مربوط به زندگى پس از مرگ را مى توان با اصول علمى ثابت کرد؟ این سوالها و ده ها سؤال دیگر در کتاب حاضر مورد بحث قرار گرفته است. این کتاب به زبان عربى نیز ترجمه و منتشر شده است.

دانلود کتاب

٢- مشکلات جنسى جوانان

نامه هاى فراوانى که در زمینه گرفتارى هاى جنسى جوانان به دست معظّم له رسید، ایشان را بر آن داشت تا کتاب جامعى جهت پیشگیرى و درمان این مشکلات بنویسند. این کتاب به زبان عربى نیز ترجمه و منتشر شده است.

دانلود کتاب

٣-حکومت جهانى مهدى (عج)

این کتاب در مورد ظهور حضرت مهدی(عج الله فرجه) و ویژگی های حکومت او بحث می کند که علاوه بر ذکر مهمترین دلایل از کتاب و سنت، بسیاری از مسائل با ادلّه عقلی به ثبوت رسیده است. این کتاب به زبان عربی نیز ترجمه و منتشر شده است.

۴-150 درس زندگی
این کتاب مشتمل بر 150 حدیث ناب اخلاقى با ترجمه روان و شرح کوتاه است که هم براى گویندگان و خطبا منبع خوبى است و هم براى توده مردم. این کتاب به زبان عربى نیز ترجمه و منتشر شده است.
منبع برای مطالعه بیشتر:http://www.makaremshirazi.org

ادامه مطلب
[ جمعه ٢٧ شهریور ۱۳۸۸ ] [ ٧:۳٤ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

 

شب قدر،  شبی است که در تمام سال هیچ شبی به فضیلت آن نمی رسد و عمل در آن بهتراز عمل در هزار ماه است. دراین شب برنامه های یک سال هر کس مقدر می گردد . درشب قدر ملائکه و روح که اعظم ملائکه است به اذن پروردگار، خدمت امام زمان علیه السلام مشرف می شوند و مقدرات هر کس را به امام عرضه می دارند.

اعمال شب قدر به دو گونه اعمال مشترک و اعمال مخصوص تقسیم می شود.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸۸ ] [ ۳:٥۸ ‎ب.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

 

 ماه رمضان فرصت مغتنمی است که خداوند برای بندگان در نظر گرفته تا انسانهای فراموشکاری که از پروردگار فاصله گرفته‌اند به سوی او باز گردند.
خداوند همواره برای بندگان فرصتهایی تعیین کرده تا آنان از این فرصتها با آگاهی بهره مند شوند . ماه رمضان از جمله این فرصتها است .

رمضان، ماه خودسازی و اصلاح نفس است، در این ماه انسان خالق و خلق را در کنار هم مورد توجه قرار خواهد داد و با محرومان و مستضعفان احساس همدردی کرده و در جهت رفع مشکلات جامعه تلاش می کند.

رمضان، ماه عابدان و زاهدانی است که می خواهند به قرب الهی برسند و از این ماه بهترین بهره ها را خواهند برد .

در اسلام توصیه شده که در ماه مبارک رمضان به جای آنکه خود را از مردم جدا کنیم، می توانیم روز و شب با مردمی از اقشار مختلف جامعه در ارتباط باشیم و به دردهای اجتماعی رسیدگی کنیم.

از آنجا که قرآن کریم در این ماه نازل شده، تلاوت قرآن در این ماه بسیار شایسته است، علاوه بر این، ایثار، همدردی با محرومان، کمک به فقرا و نیازمندان نیز در این ماه توصیه شده است، در ماه مبارک رمضان می توانیم خود را از فرش به عرش برسانیم .

وقتی یک ماه تمرین دعا وعبادت وخودسازی کنیم بطور حتم روح و جان ما آمادگی تداوم این رفتار معنوی را در طول سال پیدا خواهد کرد و در حقیقت می توانیم با این شیوه خود را برای بقیه سال بیمه کنیم .

این سیر معنوی از رجب و شعبان شروع می شود، در رمضان به اوج خود می رسد و استفاده از این اوج، موج حرکت در مسیر تعالی واقعی را موجب می شود.

تبیان زنجان

[ سه‌شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی ، به سایت علمی فرهنگی دین جاویدان خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن کیفیت مطالب وبلاگ یاری رسانید . برای سریع تر رسیدن به مطلب مورد نظر از آرشیو موضوعی استفاده کنید همچنین میتونید به آرشیو مراجعه کنید. برای تبادل لینک , لوگو ,بنر از طریق نظرات به ما اطلاع دهید .
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب