دین جاویدان
قالب وبلاگ

مجموعه ششم برنامه «به سوی ظهور» آبان ماه از شبکه دو سیما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، رضا صبور، تهیه کننده و کارگردان برنامه «به سوی ظهور» با بیان این مطلب گفت: «این برنامه در سری های گذشته با داشتن برخی آیتم های جذاب مانند تشرفات، نامه به امام عصر(عج) و ... توانست برای ایجاد انس منتظران با امام عصر(عج) قدمهای مؤثری بردارد و در جهت تلطیف احساسات نسل جوان و نوجوانان اقدامات مؤثری به انجام رساند.»


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ٢۸ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

«آیا کسانیکه بخدا ایمان ندارند نمی توانند ببینند کـه زمین و سیارات منظومه شمسی در آغاز "بهم چسبیده" بـودند بعد آنها را با نیرو از هم باز کردیم»؟

«خدا آنست که سیارات منظومه شمسی را با ستونهائی که آنها را نمی بینید بلند کرد».

 «و سیارات منظومه شمسی را بلند کرد و در آن ( در منظومه شمسی) تعادل ایجاد نمود».

نکات آیات: 1ـــ زمین و سیارات در ابتدا به هم متصل بوده اند، بعد از هم باز کرده شده و بلند کرده شده اند. 2ـــ میان سیارات ستونهای نامرئی وجود دارد. 3ـــ میان سیارات تعادل وجود داد.


ادامه مطلب
[ شنبه ٢٥ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۱:٤٢ ‎ب.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی قرآن مجید:

مشخصات برنامه:

  - نمایش متن تمامی سوره های قرآن
  - قرآن به سه زبان فارسی, عربی و انگلیسی
  - قابلیت چاپ کردن سوره ها
  - امکان جستجوی قرآن با وصل شدن به وبسایت پارس قرآن

برنامه را می توانید در ادامه مطلب دانلود کنید:


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۱:٠۸ ‎ب.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

مستند شعبده شیطان با موضوع بررسی مدعیان دروغین امامت و مهدویت تقدیم به کاربران عزیز

13 قطعه - دانلود در ادامه مطلب


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

نیایش، در طلب گشایش اندوه‏ها

 اى زداینده اندوه، و اى زایل کننده غم، اى بخشنده در دنیا و آخرت،و مهربان در هر دو سراى، بر محمد و آل محمد رحمت فرست، و اندوه مرا بر طرف کن، و غمم را بزداى. اى یگانه، اى یکتا، اى‏نیاز، اى کسى که نزاده و زائیده نشده، و هیچ همتائى نداشته، مرا نگاه دار و پاک ساز، و گرفتاریم را بر طرف کن .
و آیة الکرسى و معوذتین و قل هو الله احد را بخوان و بگو:خدایا من از تو مسئلت مى‏کنم، همچون سؤال کسى که احتیاجش سخت، و نیرویش سست، و گناهانش انبوه شده همچون سؤال کسى که براى حاجت خود فریاد رسى، و براى ناتوانیش نیرو دهنده‏اى، و براى گناهش آمرزنده‏اى جز تو نمى‏یابد. اى صاحب جلال و اکرام. توفیق عملى را از تو مى‏خواهم که بوسیله آن هر که آن را بجا آورد او را دوست دارى.
و یقینى را که هر کس در جریان قضاى تو به آن متیقن شود او را بدان وسیله سود دهى.

خدایا، رحمت فرست بر محمد و آل محمد و دلم را بسوى راستى فرا کش، و حاجتم را از دنیا بگسل و رغبتم را از سر شوق به لقایت در آنچه نزد تو است. قرار ده، و صدق توکل بر خویش را بر من ارزانى دار. ترا از خیر سرنوشت گذشته مسئلت مى‏کنم، و از شر آن بتو پناه مى‏برم. ترس عبادتکاران ترا. و عبادت خاشعان در پیشگاه ترا، و یقین توکل کنندگان بر ترا، و توکل مؤمنان بتو را، از تو مسئلت دارم.
خدایا رغبت مرا در مسئلتم مانند رغبت دوستانم در مسئلتهاشان، و ترسم را مانند ترس اولیائت قرار ده، و مرا در خشنودى خود چنان بکار دار که با وجود آن چیزى از دین تو را به علت ترس از آفریده‏اى ترک نکنم.

خدایا این حاجت من است، پس رغبتم را در آن عظیم ساز، و عذر مرا در آن، آشکار گردان. و حجتم را در آن بر زبانم گذار و بدنم را در آن عافیت بخش.
خدایا هر که صبح کند در حالى که به غیر از تو اعتماد و امیدى داشته باشد، پس من صبح کردم. در حالى که اعتماد و امیدم در همه کارها توئى. پس به نیک فرجام‏ترین آنها برایم حکم کن، و مرا به رحمت خود از فتنه‏هاى گمراه کننده نجات بخش. اى مهربانترین مهابانان.
و خداى رحمت فرستد بر سید ما محمد پیغمبر خدا که برگزیده است، و بر آل او که پاکانند.

[ سه‌شنبه ۱٤ مهر ۱۳۸۸ ] [ ٢:٤۳ ‎ب.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

وَ قَالَ [علیه السلام] لِسَانُ الْعَاقِلِ وَرَاءَ قَلْبِهِ وَ قَلْبُ الْأَحْمَقِ وَرَاءَ لِسَانِهِ

قال الرضى و هذا من المعانى العجیبة الشریفة و المراد به أن العاقل لا یطلق لسانه إلا بعد مشاورة الرویة و مؤامرة الفکرة و الأحمق تسبق حذفات لسانه و فلتات کلامه مراجعة فکره و مماخضة رأیه فکأن لسان العاقل تابع لقلبه و کأن قلب الأحمق تابع للسانه .
و درود خدا بر او، فرمود : زبان عاقل در پْشت قلب اوست ، و قلب احمق در پْشت زبانش قرار دارد.(11)
(این سخنان ارزشمند و شگفتى آور است ، که عاقل زبانش را بدون مشورت و فکر و سنجش رها نمى سازد . اما احمق هر چه بر زبانش آید مى گوید بدون فکر و دقت ، پس زبان عاقل از قلب او و قلب احمق از زبان او فرمان مى گیرد).

 

[ جمعه ۱٠ مهر ۱۳۸۸ ] [ ٥:۱٤ ‎ب.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

قرآن کریم، این وعده‏ی قطعی را به انسان‏های مؤمن و پاکدامن، داده است که روزی شرارت و ناامنی به پایان خواهد رسید، و با نابودی عوامل شرّ و فساد، جامعه انسانی، لذت امنیت واقعی را خواهندچشید، آنچنان امنیت و آرامش که هیچ ترس و اندوهی، آن را تهدید نخواهدکرد و مخلوقات و بندگان خداوند، با آزادی، آگاهی و آرامش و امنیت کامل درونی و بیرونی، راه توحید و تقوا را، در پیش خواهند گرفت، لذا بافریاد رسا، اعلام می‏دارد که : «خداوند به افرادی که ایمان آورده و عمل صالح انجام داده اند وعده می‏دهد که آنها را قطعاً خلیفه روی زمین، خواهد ساخت... و دین و آئینی را که برای آنها پسندیده، پا برجا و ریشه دار خواهدکرد و خوف و ترس آنها را، برامنیت و آرامش، تبدیل خواهدکرد» در این آیه شریفه نوید و مژده سه‏گانه ذیل دیده می‏شود:

الف: حکومت جهانی مؤمنان .

ب: استقرار دین خداپسندانه.

ج: استقرار امنیت کامل و نابودی عوامل ترس، وحشت و نا امنی.

از آن جای که سنت‏های مطرح شده، در آیات قرآن، تا حال، محقق نشده است؛ در ذهن کنجکاوگر انسان های زیرک، این سؤال مطرح می‏گردد که: سنن وعده شده الهی، کی و در چه زمانی، محقق می‏شود؟ انسان های رنجیده و مظلوم، چه زمانی، شکست و نابودی جبهه باطل، پیروزی و موفقیت جهانی سپاه و لشکر حق را، جشن خواهند گرفت؟ مدینه فاضله و موعود قرآنی، کی محقق شده و در چه زمانی، انسان‏های مؤمن و متقی، خلافت و وراثت زمین را در،دست، خواهندگرفت؟ در کدامین صبح روشن، دین خدا پسندانه آسمانی، تمامی دلها را نور باران کرده، و عالمگیر خواهد شد، و با نابودی عوامل ترس، وحشت و ناامنی، امنیت واقعی به وجود خواهدآمد ؟

احادیث و روایات که از رسول اکرم(ص) و ائمه علیهم السلام، نقل شده و در واقع حکم تفسیر آیات قرآن را دارا هستند معما و پرسش های مطرح شده پیرامون سنن وعده شده الهی را، به روشنی جواب داده اند و


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ٩ مهر ۱۳۸۸ ] [ ٢:۱۸ ‎ب.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

قرآن کریم، این وعده‏ی قطعی را به انسان‏های مؤمن و پاکدامن، داده است که روزی شرارت و ناامنی به پایان خواهد رسید، و با نابودی عوامل شرّ و فساد، جامعه انسانی، لذت امنیت واقعی را خواهندچشید، آنچنان امنیت و آرامش که هیچ ترس و اندوهی، آن را تهدید نخواهدکرد.

مقوله امنیت، قدمتی به بلندای تاریخ انسان دارد یعنی از نخستین روزی که موجودی به نام انسان، پا به عرصه هستی و دنیا می‏گذارد، با مشکل و معضل مهم ناامنی و نحوه برخورد با آن، مواجه شده و دست و پنجه نرم می‏کند. در طول تاریخ انسان، جامعه و مردمی را سراغ نداریم که فارغ از دغدغه معضل و معمای ناامنی،ترس، اضطراب و نگرانی، روز و روزگاری را سپری کرده باشند. لذا به جرئت می‏توان گفت که مقوله امنیت، عمری درازتر و طولانی‏تر، از مفاهیم دولت و جامعه... دارد، چرا که انسان در نخستین روز هبوطش در این عالم خاکی و دوره حیات تجردش و قبل از شکل‏گیری زندگی اجتماعی، با مشکل ناامنی، کاملاً مأنوس، آشنا، همدم و دست به گریبان بوده است، چون در محیطی که زندگی می‏کرد، علاوه بر تأمین آب، غذا و حفاظت جان از گرما و سرما، باید به جدال و مبارزه سخت و طاقت فرسا؛ با موجودات وحشی می‏پرداخت، حیوانات که هر لحظه امکان داشت به ساحه و قلمرو حیات انسان، حمله‏ور شود؛ و انسان را طعمه خویش سازد، و امنیت جانی انسان را به خطر اندازد. با گذشت زمان، و تکامل بشر و شکل‏گیری اجتماعات، مبحث امنیت هم، شاخ و برگ بیشتری پیدا می‏کند.

گرچه عده‏ای از قلم به دستان، نخستین مباحث فلسفی - سیاسی؛ در حوزه امنیت را در گفتمان فلاسفه‏ای چون افلاطون و ارسطو... به زعم خویش پیدا کرده‏اند. چرا که این اندیشمندان و فرهیختگان، یکی از عمده‏ترین وظائف حکومتها را ایجاد امنیت، می‏دانسته و بر آن اصرار و تأکید، می‏کرده‏اند.

ولی انصاف این است که قبل از افلاطون و ارسطو، پیامبران الهی از جمله حضرت ابراهیم خلیل(ع)، معضل امنیت را مطرح کرده‏اند، و در مطالبات خود، قبل از مسائل اقتصادی و قبل از مسائل توحید و عبودیّت، مسأله امنیت را علی الظاهر، از خالق خویش، استدعا می‏کند، آنجا که می‏گوید: «پروردگارا! این سرزمین را شهر امنی قرار ده و اهل آن را از ثمرات گوناگون؛ روزی عطا کن.»

در تاریخ اسلام هم، از همان آغاز و بعثت رسول گرامی اسلام، بخش عمده‏ای از احکام، دستورات و قوانین آن، مستقیم و یا غیر مستقیم، در جهت نظم و تأمین امنیت و نحوه برخورد با عوامل شر و فساد، جنایت، بی بندوباری و ناامنی، نقش مثبت و ارزنده‏ای داشته و دارد. و از آن تاریخ به بعد هم، علماء و دانشمندان و محققین که در زمینه متون اسلامی «آیات قرآن و احادیث و سیره عملی معصومین» تحقیق و بررسی داشته‏اند، نظریات ناب اسلامی را از متون اولیه آن، استخراج کرده‏اند، و در دسترس جامعه بشری قرار داده‏اند، که اگر روزی آن احکام و قوانین اسلامی، به صورت کامل اجرا و عملی شود، بدون شک، امنیت کامل در سایه تقوا و رعایت حقوق همه مردم و اجرای عدالت، برابری و مساوات اسلامی، ایجاد خواهد شد.

امنیت آرزوی دیرین بشر

همان گونه که مشاهده می‏کنیم،از دوره های خیلی دور تا حال،تشکیل حکومت صالح و شایسته، و تأمین عدالت، آزادی و امنیت اجتماعی، از جمله آمال و آرزوهای دیرین فلاسفه، بزرگان و مصلحین جوامع بشری، بوده است امروز هم، تقریباً عموم اندیشمندان و سیاسیون با انصاف،تنها راه علاج دردها، مشکلات و بیماریهای جامعه بشری در جلوگیری از ظلم، تبعیض، بی‏عدالتی، جنگ و خون ریزی را، در تثبیت صلح، صمیمیت وبرادری، تشکیل حکومت عدالت گستر جهانی، ورشد فکری و فرهنگی جوامع بشری، می‏دا نند و معرفی می‏کنند.

کلمات و جملات بزرگان و اندیشمندان مندرج در صفحات تاریخ، در حقیقت باز خوانی یک واقعیت جاوید و همیشگی است و آن، انتظار پایا ن دردها، سرگردانیها و ناامنی‏ها، و رسیدن به مدینه فاضله و شهر خورشید که انسان‏ها در آن، حیات انسانی داشته و زندگی‏شان سر و سامان پیدا کند، دوره‏ی ایده‏آل و روءیائی که درآن، مشکلات جهل و نادانی، و معضلات فقر و تهیدستی، حل و فصل شود و انسان‏های گرسنه و برهنه، در فاصله های نه چندان دور تر از کاخ‏های سر به فلک کشیده فرعونی، حقوق فردی و اجتماعی‏شان پایمال نشود.

و امّا دریغ و درد که این آرزو، و انتظار، نه تنها تا حال، محقق نشده است بلکه برعکس،هر لحظه و ساعتی که بر عمر این عالم پیر و کهن، افزوده می‏شود، فاصله‏های فقر و غنا، بیشتر شده، تبعیض و بی‏عدالتی، همچنان قربانی می‏گیرد و سایه‏های شوم یأس و ناامیدی، بساط شادی، و سرور را بی‏رحمانه، طعمه‏ای خویش می‏سازد، ناامنی‏های اخلاقی و اجتماعی، اضطراب، و دلهره را، هم کاروان انسان‏های درد مند و رنجیده ساخته و به پیش می‏تازد.

در شرایط فعلی که زمین و زمان در تسخیر انسان، قرار گرفته و حتی کُرّات دیگر، از تاخت و تاز انسان معاصر، بی‏بهره نمانده است، بازهم، این پرسش در ذهن و ضمیر انسان‏های ستمدیده، مطرح است که آیا این شب سرد، تاریک و ظلمانی، به صبح روشن و نورانی، مبدل خواهد شد، آیا روزی خواهد رسید که دردهای کهنه و قدیمی بشر، التیام یابد، و سایه های شوم جهل و نادانی فقر و تهیدستی، تبعیض و بی‏عدالتی که از روزگاران کهن تا هم اکنون، هم کاروان انسانها بوده، با گوشت، پوست و خون او عجین، شده است، از فضای تاریک زندگانی او زدوده شده و رخت بر بندد؟ آیا روزی خواهد رسید که در آن، ظلم، حق کشی، تجاوز و ... جایش را به صلح، صفا، صمیمیت و برادری بدهد و انسانها، در سایه‏ی عدالت و آزادی اجتماعی حلاوت و شیرینی آرامش و امنیت کامل روحی و روانی، فردی و اجتماعی و ملی و بین المللی را با تمام وجود،لمس کرده و فارغ از نگرانی و دغدغه معاش و امور مادی، در کنار هم، دیگر به زندگی مسالمت آمیز انسانی ادامه دهند و راه تعالی و تکامل را با فراغ بال سپری بنمایند.؟

و آیا بهشت دنیوی انسان، مدینه فاضله و شهرخورشیدی که حاکمان و دولتمردان آن، عقلای عالم بوده، قوانین آن، عدالت، آزادی و امنیت اجتماعی را به ارمغان آورد. آرزوی است محال و ناممکن؟ و یا روزی این آمال و آرزوهای دیرین بشر، محقق شده و مصداق خارجی، پیدا خواهد کرد؟!

اگر پرسش‏های مطرح شده را، به آیات قرآن،عرضه کنیم،متوجه خواهیم شدکه: قرآن کریم،رنج و اندوه انسان را ابدی نمی‏داند، و ستم و بیداد را نیز، هم زاد وهم راه همیشگی او، معرفی نمی‏کند، بلکه قرآن مجید،علل و عواملی که موجب رنج و اسارت انسان‏ها و مانع حرکت تکاملی او می‏شو د را محکوم به فنا و نابودی دانسته و فرجام تاریخ را روشن و ایده‏آل، معرفی می‏کند، فرجامی که در آن،حق بر باطل، پیروز شده،عدالت و آزادی جایگزین ظلم،جور و ا ستبداد خواهد شد، دردها،مشکلات و بدبختی‏های انسان، به پایان خواهد رسید، ترس،وحشت و ناامنی، جایش را به محیط امن و آرام داده و بندگان صالح،شایسته و وارسته،وارثان و حاکمان زمین و زمان خواهندشد جهان را از لوث وجودافراد پست،پلید و ستم پیشه ونااهل پاکسا زی، خواهندکرد.قرآن کریم از سنتِ پیروزی حق بر باطل، غلبه راه و رسم انبیاء و اولیاء، خلافت و وراثت مومنان و صالحان در زمین، جهان شمولی دین خدا، استقرار آیین خدا پسندانه و تحقق صلح و امنیت جهانی

در آیات گوناگون و مختلفی خبر می‏دهد و می‏فرماید : «ما در کتاب آسمانی زبور، پس از ذکر، چنین مرقوم کردیم که در آینده صالحان و پاکان، وارثان زمین، خوا هند شد و روی زمین،برای همیشه ازعناصرنا اهل و حاکمیت جور، و ستم، پاکیزه، خواهد شد به راستی که در این،پیامی است برای عبادت کنندگان»

ادامه دارد...

[ پنجشنبه ٩ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی ، به سایت علمی فرهنگی دین جاویدان خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن کیفیت مطالب وبلاگ یاری رسانید . برای سریع تر رسیدن به مطلب مورد نظر از آرشیو موضوعی استفاده کنید همچنین میتونید به آرشیو مراجعه کنید. برای تبادل لینک , لوگو ,بنر از طریق نظرات به ما اطلاع دهید .
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب