دین جاویدان
قالب وبلاگ

منبع http://monjimoud.persianblog.ir/post/26/

دوستان تاریخ را می خوانید ؟ ، نمی خواد به گذشته های خیلی دور مراجعه کنید همین قرن بیســتم خودمون که همه ما اغلب متولد آن هستیم ، همین  عصر ارتباطات – عصر کامپیوتر- قرن اتم – قرن فضا – قرن انیشتین – قرنی که در طی آن تمام علوم به طرز گسترده ای شروع به پیشرفت کردند ؛ تکنولوژی و صنایع مختلف و جدیدی به وجود آمد و شروع به تکامل کرد به خاطر گسترش علم پزشکی مرگ و میر ناشی از بیماری ها کمتر شد و به خاطر همین جمعیت جهان چند برابر شد، اما ما نمی خواهیم به ابراز شادمانی برای مسائل خوب بالا بپردازیم !.


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۸ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٥:٠۳ ‎ب.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]
حوادث مصر در آستانه ظهور- قسمت چهارم

با اینکه شیخ مفید در این کتاب همانند دیگر کتب روایی مطالب را با ذکر سند می آورد اما در این بخش تنها به بیان برخی از نشانه ها اکتفا کرده و سندی برای آن ارائه نداده است. وی می گوید: «اخبار و روایات(فراوانی) درباره نشانه هاى ظهور حضرت مهدى علیه السّلام به دست ما رسیده که از آن جمله خروج سفیانى، ... کشته شدن فرمانروای مصر به دست مردم، ... می باشد.»


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ٤ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]
حوادث مصر در آستانه ظهور- قسمت سوم

تحولات کنونی مصر و تطابق آن با برخی از روایات مربوط به حوادث آستانه ظهور، ما را به این سو سوق داد که به بررسی دقیق این روایات بپردازیم. چرا که این موضوع، افکار فراوانی را به خود واداشته و پرسش های پر اهمیتی را ایجاد کرده است. به راستی اگر حوادث کنونی مصر همان باشد که روایات ما آن را نشانه ای برای ظهور منجی آخر الزمان دانسته، چه تحول بزرگی در پیش روی خواهد بود و چه حادثه شگرفی در انتظار عالم خواهد بود!


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ٤ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]
حوادث مصر در آستانه ظهور- قسمت دوم

یکی از نشانه های ظهور که در روایات مطرح شده، ورود نیروهای غربی یا مغربی به مصر است. شیخ طوسی در کتاب الغیبة، ص 463، از عمار یاسر نقل می کند که گفت: دولت اهل بیتِ پیغمبر شما در آخر الزمان خواهد بود و ظهور آن دولت علاماتى دارد: (از آن جمله) ... غربیان به مصر حمله می آورند. وقتى آنها وارد مصر شدند، همین علامت آمدن سفیانى است.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ٤ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]

آیامی دانید:  ده درصد از جمعیت جهان در رفاه وبقیه در فقر به سر میبرندادامه مطلب
[ پنجشنبه ٤ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی ، به سایت علمی فرهنگی دین جاویدان خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن کیفیت مطالب وبلاگ یاری رسانید . برای سریع تر رسیدن به مطلب مورد نظر از آرشیو موضوعی استفاده کنید همچنین میتونید به آرشیو مراجعه کنید. برای تبادل لینک , لوگو ,بنر از طریق نظرات به ما اطلاع دهید .
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب