دین جاویدان
قالب وبلاگ

1 ـ اینشتین

دانشمند و فیزیک دان بزرگ، معتقد است که ملل مختلف جهان از هر رنگ و نژادى که باشند، مى توانند و باید زیر یک پرچم واحد بشریّت، در صلح و برابرى و برادرى زندگى کنند. نامبرده در اهمیّت و ارزش حکومت واحد جهانى براى زندگى انسانها، تا آنجا پیش رفته است که صریحاً مى گوید:

«حکومتهاى متعدد خواه و نا خواه به نابودى بشر منجر خواهد شد، و مردم جهان یکى از دو راه را باید انتخاب کنند: یا باید حکومت جهانى با کنترل بین المللى انرژى تشکیل شود، و یا حکومتهاى ملّى جداگانه فعلى، همچنان باقى بماند و منجر به انهدام بشرى گردد». 

2 ـ برتراند راسل

برتراند راسل، دانشمند و فیلسوف مشهور انگلیسى، از لزوم تشکیل حکومت واحد جهانى به شدّت دفاع کرده و معتقد است که عدم اجراى این طرح، سرانجام به نابودى بشر منجر مى شود.

وى ضمن بحث مهمى در این باره مى نویسد:

«اکنون از لحاظ فنّى مشکل بزرگى در راه یک امپراتورى وسیع جهانى وجود ندارد، و چون هم اکنون خرابى جنگ بیش از قرون گذشته است، یا باید حکومت واحد جهانى را بپذیریم، و یا این که به عهد بربریّت برگردیم و به نابودى نژاد انسانى راضى شویم».[همین دانشمند در جاى دیگر، ابتدا به عامل اصلى جنگها، و تضاد منافع حکومتهاى متعدّد اشاره کرده، و سپس لزوم تشکیل حکومت واحد جهانى را بار دیگر یاد آور شده، و مى نویسد:

«مادام که یک حکومت جهانى در دنیا وجود ندارد، رقابت براى کسب قدرت مابین کشورهاى مختلف وجود دارد. و چون ازدیاد جمعیّت، خطر گرسنگى را به بار مى آورد، قدرت ملّى، تنها راه جلوگیرى از گرسنگى است . . . این حقایق را ثابت مى کند که دنیاى علمى بدون یک حکومت جهانى، ثبات و دوامى نخواهد داشت».ـ 

٣-فولیتر فرانسوى

«هیچ کس براى شهرهاى خودش عظمت آرزو نکرد مگر آن که آرزومند بدبختى و نیستى دیگران شد».

 

4 ـ پروفسور آرنولدتوین پى

وى که از شخصیت هاى متفکّر انگلیسى است، ضمن نطقى که در کنفرانس صلح «نیویورک» ایراد نموده به ضرورت تشکیل حکومت واحد جهانى اشاره کرده، و چنین مى گوید:

«تنها راه صلح و نجات نسل بشر، تشکیل یک حکومت ]واحد[ جهانى، و جلوگیرى از گسترش سلاح هاى اتمى است».[

 

5 ـ ویلیام لوکا اریسون، فیلسوف آمریکایى

«ما به مملکت واحد و قانون واحد و قاضى واحد و حاکم واحد براى بشر، اعتراف مى کنیم. تمام شهرهاى دنیا، شهر ما و هر یک از جامعه بشر، ابناى شهر ما و ابناى وطن ما هستند. ما زمین شهرهاى خود را دوست مى داریم به مقدارى که شهرهاى دیگر را دوست مى داریم».

 

6 ـ دانته، ادیب شهیر ایتالیایى

«واجب است که تمام زمین و جماعاتى که در آن زیست دارند به فرمان یک امیر باشند، که آنچه را مورد حاجت است مالک باشد تا جنگ واقع نشود و صلح و آشتى بر قرار شود». 

7 ـ کانت، فیلسوف مشهور آلمانى

«ایجاد نظم جهانى، منوط به وضع یک قانون جهانى است. این همان است که مذاهب آن را خواسته اند، و این همان است که پیامبران از دورانى بس کهن، براى تحقّق بخشیدن به آن بپاخاستند و خروشها برآوردند، و بدین گونه خواستند روشنگر تاریکیها باشند».

بر گرفته از کتاب ظهور حضرت مهدى(علیه السلام) از دیدگاه اسلام و مذاهب و ملل جهان

[ جمعه ٤ اردیبهشت ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ ] [ منتظر ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی ، به سایت علمی فرهنگی دین جاویدان خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن کیفیت مطالب وبلاگ یاری رسانید . برای سریع تر رسیدن به مطلب مورد نظر از آرشیو موضوعی استفاده کنید همچنین میتونید به آرشیو مراجعه کنید. برای تبادل لینک , لوگو ,بنر از طریق نظرات به ما اطلاع دهید .
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب