گفتگو با جوان تازه مسلمان روس

سرویس بین الملل برنا:

 

 

 

"عایشه لاریسا" جوان 21 ساله روس که حدود 2 سال پیش مسلمان شد و از تغییر دین خود واقعا احساس خوشبختی می کند. وی که در رشته اقتصاد تحصیل می کند، در خانواده ای مسیحی در مسکو متولد شد وپرورش یافت.

 

 

 

 

 

 

 

وی درباره دوران کودکی خود می گوید:"من همانند دیگر دختران هم سن و سالم یک دختر بچه معمولی بودم که به مدرسه و به کلاس رقص می رفتم، با هم سالان خودم بازی می کردم و معنای واقعی زندگی را نمی فهمیدم. وقتی کلاس سوم بودم به مریضی سختی مبتلا شدم که دیگر نمی توانستم به مدرسه بروم و مطالعات درسی خود را تنها د ر خانه انجام می دادم.

 

 

 

در این هنگام که من در خانه در حال استراحت بودم سوالات متعددی از قبیل اینکه چرا انسان ها زنده هستند و زندگی می کنند؟ زندگی چه معنا و مفهومی دارد؟ برای چه من بیمار هستم و دیگران سالم ؟ ذهن مرا به خود مشغول ساختند.

 

 

 

من از کودکی کشش خاصی به کشورهای شرقی داشتم و به تماشای برنامه های مختص مسلمانان که از طریق شبکه های روسی پخش می شد، علاقه داشتم ولی زمانی که درحین پخش برنامه های اسلامی صدای اذان در خانه ما طنین انداز می شد، واقعا احساس بسیار خوشایندی به من دست می داد.

 

 

 

بعد از چند مدت من در قفسه کمد ترجمه ای قرآن را پیدا کردم. این قرآن را یکی از همسایه های ما برای مطالعه به پدر و مادرم داده بود. از نظرمن واقعا کتاب عجیبی به نظر می رسید به خصوص اینکه سوره ای با نام "زنان " در آن وجود داشت که این بیش از همه حیرت مرا برانگیخت."

 

 

 

 

 

وی پس از چند سال دوباره به مدرسه رفت. حالا همه بزرگتر شده اند، اکثرا الکل مصرف می کنند و معتقدند که باید زندگی کرد و فقط و فقط از آن لذت برد. بیماری عایشه دوباره در سن 16 سالگی عود کرد و وی برای عمل جراحی به بیمارستانی در مسکو منتقل شد و این سفر آغاز آشنایی وی با اسلام بود.

 

 

 

عایشه در ادامه می افزاید: "من در بیمارستان بادختر مسلمانی از اهالی چچن آشنا شدم که وی اطلاعات زیادی از دین، فرهنگ و کشور خود در اختیار من گذاشت و به ان ترتیب من کم کم علاقه مند به به تحقیق درباره این دین آسمانی شدم و با جست وجو در اینترنت و خرید کتاب های گونانگون درباره حجاب ، اطلاعات وسی عتری درخصوص اسلام کسب کردم و به اسلام علاقه مند شدم. و متوجه شدم که اسلام دینی است که پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات ذهنی جوانان است.

 

 

 

روزی دختری در مدرسه به سراغم آمد و پرسید: تو مسلمانی؟ گفتم نه ولی می خواهم مسلمان شوم. و در پاسخ به سوال درخصوص علت پوشیدن روسری نیز گفتم : واقعا حجاب را دوست دارم. از آن روز به بعد الحمد لالله دوستان مسلمان بسیار زیادی پیدا کردم و درماه مبارک رمضان آنها مرا به جمع خود دعوت کردند وبرای نخستین بار در عمرم نماز جماعت را به همراه دوستانم به جا آوردم.

 

در 29 اکتبر سال 2007 با گفتن شهادتین رسما مسلمان شدم ودر آن لحظه به هیچ چیزی جز خدا فکر نمی کردم. عایشه معتقد است: اکنون معنای درست و واقعی زندگی را می فهمم. اسلام به من اعتماد به نفس و خودباوری داد و زندگی مرا سراسر آرامش کرد. ما همگی در این جهان به طور موقت زندگ می کنیم و روزی نیز به نزد خدا بازمی گردیم. اما من اگر یک بار دیگر هم متولد شوم باز هم مطمئنا دین اسلام را انتخاب خواهم کرد."

/ 0 نظر / 5 بازدید