اعتراف دانشمندان به لزوم حکومت جهانى

1 ـ اینشتین

دانشمند و فیزیک دان بزرگ، معتقد است که ملل مختلف جهان از هر رنگ و نژادى که باشند، مى توانند و باید زیر یک پرچم واحد بشریّت، در صلح و برابرى و برادرى زندگى کنند. نامبرده در اهمیّت و ارزش حکومت واحد جهانى براى زندگى انسانها، تا آنجا پیش رفته است که صریحاً مى گوید:

«حکومتهاى متعدد خواه و نا خواه به نابودى بشر منجر خواهد شد، و مردم جهان یکى از دو راه را باید انتخاب کنند: یا باید حکومت جهانى با کنترل بین المللى انرژى تشکیل شود، و یا حکومتهاى ملّى جداگانه فعلى، همچنان باقى بماند و منجر به انهدام بشرى گردد». 

2 ـ برتراند راسل

برتراند راسل، دانشمند و فیلسوف مشهور انگلیسى، از لزوم تشکیل حکومت واحد جهانى به شدّت دفاع کرده و معتقد است که عدم اجراى این طرح، سرانجام به نابودى بشر منجر مى شود.

وى ضمن بحث مهمى در این باره مى نویسد:

«اکنون از لحاظ فنّى مشکل بزرگى در راه یک امپراتورى وسیع جهانى وجود ندارد، و چون هم اکنون خرابى جنگ بیش از قرون گذشته است، یا باید حکومت واحد جهانى را بپذیریم، و یا این که به عهد بربریّت برگردیم و به نابودى نژاد انسانى راضى شویم».[همین دانشمند در جاى دیگر، ابتدا به عامل اصلى جنگها، و تضاد منافع حکومتهاى متعدّد اشاره کرده، و سپس لزوم تشکیل حکومت واحد جهانى را بار دیگر یاد آور شده، و مى نویسد:

«مادام که یک حکومت جهانى در دنیا وجود ندارد، رقابت براى کسب قدرت مابین کشورهاى مختلف وجود دارد. و چون ازدیاد جمعیّت، خطر گرسنگى را به بار مى آورد، قدرت ملّى، تنها راه جلوگیرى از گرسنگى است . . . این حقایق را ثابت مى کند که دنیاى علمى بدون یک حکومت جهانى، ثبات و دوامى نخواهد داشت».ـ 

٣-فولیتر فرانسوى

«هیچ کس براى شهرهاى خودش عظمت آرزو نکرد مگر آن که آرزومند بدبختى و نیستى دیگران شد».

 

4 ـ پروفسور آرنولدتوین پى

وى که از شخصیت هاى متفکّر انگلیسى است، ضمن نطقى که در کنفرانس صلح «نیویورک» ایراد نموده به ضرورت تشکیل حکومت واحد جهانى اشاره کرده، و چنین مى گوید:

«تنها راه صلح و نجات نسل بشر، تشکیل یک حکومت ]واحد[ جهانى، و جلوگیرى از گسترش سلاح هاى اتمى است».[

 

5 ـ ویلیام لوکا اریسون، فیلسوف آمریکایى

«ما به مملکت واحد و قانون واحد و قاضى واحد و حاکم واحد براى بشر، اعتراف مى کنیم. تمام شهرهاى دنیا، شهر ما و هر یک از جامعه بشر، ابناى شهر ما و ابناى وطن ما هستند. ما زمین شهرهاى خود را دوست مى داریم به مقدارى که شهرهاى دیگر را دوست مى داریم».

 

6 ـ دانته، ادیب شهیر ایتالیایى

«واجب است که تمام زمین و جماعاتى که در آن زیست دارند به فرمان یک امیر باشند، که آنچه را مورد حاجت است مالک باشد تا جنگ واقع نشود و صلح و آشتى بر قرار شود». 

7 ـ کانت، فیلسوف مشهور آلمانى

«ایجاد نظم جهانى، منوط به وضع یک قانون جهانى است. این همان است که مذاهب آن را خواسته اند، و این همان است که پیامبران از دورانى بس کهن، براى تحقّق بخشیدن به آن بپاخاستند و خروشها برآوردند، و بدین گونه خواستند روشنگر تاریکیها باشند».

بر گرفته از کتاب ظهور حضرت مهدى(علیه السلام)از دیدگاه اسلام و مذاهب و ملل جهان

/ 9 نظر / 4 بازدید
anahita

سلام خوبین؟ اگه دوست داری بازدید وبلاگت بره بالا کد لینک باکس ما رو توی وبلاگت بزار و لینک و موضع لینکتو برام بفرست تا توی لینک باکس ثبت کنم منتظرتون هستم مرسی

عبدالله حقدوست

[لبخند][قلب][گل][گل][لبخند] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند] دوستان عزيز؛ سلام با مطالب بسیار زیبا و جديد؛ «سیب‌ زمینی ‌بازی معلم و شاگردان!» [گل] [گل] و «40 نکته کلیدی در زندگی» [گل] [گل] و «احادیث بسیار زیبای هفته بیست و چهارم» [گل] [گل] و داستان خواندنی «خدا هست؟!!!» [گل] [گل] در خدمت شما هستم. منتظر حضور سبز شما عزيزان هستم. [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند]

anahita

سلام خوبین؟ اگه دوست داری بازدید وبلاگت بره بالا کد لینک باکس ما رو توی وبلاگت بزار و لینک و موضع لینکتو برام بفرست تا توی لینک باکس ثبت کنم منتظرتون هستم مرسی

محمد حسین مرادی

سلام وب سایت شما فوق العاده زیبا و مطالب زیبایی داشت و از مطالب آن خیلی استفاده کردم.امیدوارم در نشر مسائل دینی و فرهنگی موفق باشید.در ضمن من هم شما را لینک کردم...

محمد

سلام ایا حاضر به تبادل لینک هستید؟؟؟ اگه جواب شما مثبت است وب ما را لینک کرده و ما را از طریق نظرات وبلاگم با خبر سازید تا ما نیز شما را لینک کنیم

...

سلام ممنون از لینکتون شما هم لینک شدید[گل]

محمد

سلام شما لینک شدید یا علی

ش

دوست عزیز دقیقا درست آمدم روی سخن ما دقیقا باشماها هستیم که با مداحی کردن ریشه دین را با فجایع مختلف و دامن زدن به خرافات واختلافات بین شیعه و سنی خشک ونابود کردید. این خون هایی هم که دراین رابطه از شیعیان به وسیله این از خدا بیخبران ریخته میشود. هم شما ها که به این اختلافات وخرافات در دین دامن می زنید مسئول اید.شما ها باید از بقیه بیشتر خودرا مقصر بدانید والا شما نمی تونید جواب این همه خون هارا بدهید اگر اعتقاد به اون دنیا دارید فکری کنید به حال خودتان وازاین کارها دست بردارید .یک لقمه نان خالی در هر گوشه دنیا پیدا می شود اینقدر خون های این بیچاره گان و بیگناهان را نریزید اگر مسلمانید واقعا با هردوطرف هستم هر دوطرف به یک اندازه مقصیرید خدا از این خون ها نمی گذرد اگر اعتقاد دارید؟